Ведучий/Диктор
Чи знаєш ти, що професія Телеведучий, Тележурналіст не тільки цікава, але і досить складна? І щоб у майбутньому, з тебе вийшов чудовий професіонал, тобі потрібно оволодіти теоретичними і практичними знаннями, а головне – навчитися гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Вибір професії до початку навчання є дуже важливим кроком. Адже нікому не хочеться викинути на вітер і згаяний час і гроші (контракт), щоб через пару років навчання зрозуміти, що обрана професія, зовсім не те, що тобі було потрібно.
Також, від попиту на ринку праці залежить багато чого: і рівень зарплати, і престижність твоєї майбутньої посади, і твоє моральне задоволення від роботи у своїй професії.
А якщо ти налаштований на успішну кар'єру і вже вирішив, що Телеведучий, Тележурналіст – це твоя майбутня професія, рубрика «Моя професія» допоможе ознайомитись з специфікою та перспективами професії, зважити всі за і проти, зрозуміти всі аспекти і нюанси роботи тим або іншим фахівцем у сфері кіно, -телемистецтва.
Професія Телеведучий
Ведучий - співробітник ЗМІ , який працює в кадрі на телебаченні (телеведучий) або радіоефірі (радіоведучий), персоніфікуючи інформацію, що йому подають. Веде новини, розважальні і спортивні програми, коментує змагання і матчі. Телеведучий –це обличчя програми.
Для телеведучих істотним параметром є зовнішність, для радіведучих— дикція. Ведучий телепрограм - одна з найвідоміших професій на телебаченні.
Специфіка професії телеведучого
Плюси професії:
-
Спілкування з відомими людьми
-
Реальний шанс самому стати знаменитим
-
Визнання глядачів, увага шанувальників
-
Високі гонорари (у відомих ведучих)
-
Цікава робота.
Мінуси професії:
-
Публічність професії
-
Непередбачуваний графік роботи
-
Настирливість деяких фанатів
-
Необхідність завжди бути у гарному настрої
-
Високі психологічні навантаження
Робота для Телеведучого
Телебачення, радіо
Перспективи професії Телеведучого
У успішного телеведучого є можливість вести власну програму на ТБ або стати генеральним директором телекомпанії.
Професія Телевізійний журналіст
Тележурналіст - одна з найбільш яскравих професій на телебаченні. Він завжди в кадрі, він завжди в центрі найцікавіших подій, він завжди володіє інформацією. Його особистість іноді яскравіша за особистість найвідоміших акторів. Мільйони телеглядачів застигають біля телеекранів в очікуванні програми телевізійних новин, щоб втамувати свій інформаційний «голод». Це найвідоміша професія на телебаченні і не секрет, що талановитих журналістів завжди не вистачає на будь-якому каналі.
Кар'єру на телебаченні починати краще з посади кореспондента. Ви навчитеся готувати репортажі, монтувати і озвучувати матеріали, працювати з режисером і редактором. На відміну від телеведучих, які велику частину часу проводять в студії або в кабінеті, кореспонденти знаходяться там, де відбувається найцікавіше.
Існує шість амплуа тележурналіста: телеведучий, репортер, інтерв'юер, коментатор, оглядач, шоумен. Ключове значення в цій професії має досвід і практика, а не теоретична підготовка.
Специфіка професії телевізійного журналіста
Працювати потрібно в скаженому темпі - все вирішують хвилини. Інколи, коли все вдалося, і в останню мить ти встиг відправити сюжет до телекомпанії, виявилося, що для вашого матеріалу в ефірі не вистачило часу. Особливо якщо ти знімаєш культурні або спортивні сюжети, які у верстці новинного випуску зазвичай йдуть в самому кінці. Образливо? Так, але до цього теж потрібно бути готовим.
Місце роботи Телевізійного журналіста
Телебачення, радіо, друковані видання
Перспективи професії Телевізійного журналіста
Якщо ви зацікавите керівників програми, то на перших порах ваш заробіток складе $50-100 за трьох – п’ятихвилинний сюжет. Потім ти зможеш стати штатним співробітником і замість гонорарів отримувати стабільну зарплату - від $700-1000 і вище в місяць. А далі можна піти по одному з двох шляхів. Перший - "вертикальне зростання": від кореспондента до редактора, режисера, продюсера, шеф-редактора або навіть керівника каналу. Другий - "горизонтальний": залишатися кореспондентом або ведучим програм, але переходити на телеканали з вищою зарплатнею.
Диктор
Диктор - це та людина, яка дарує свій голос персонажам мультфільмів, озвучує телевізійні шоу, документальні фільми, теле і радіорекламу.
Якщо у вас цікавий голос і ви готові витратити час і сили на його вдосконалення, то можливо кар'єра диктора - ваш вибір!
Плюси і мінуси професії диктора
плюси:
- Робота з великими обсягами цікавої інформації.
- Можливість віддаленої роботи.
- Хороші перспективи кар'єрного і фінансового зростання.
- Публічність і популярність для дикторів, які працюють в кадрі.
мінуси:
- Статична, сидяча робота.
- Ненормований робочий графік.
- Нестабільність замовлень.
Необхідні навички та знання:
Найголовніше для диктора - його голос і вміння керувати ним, здатність передавати потрібний емоційний посил відповідно до прописаних завдань. Якщо докладніше, потрібні такі навички:
- Приємний поставлений голос - чітка дикція, відсутність акценту, грамотна вимова.
- Висока швидкість читання і акторська майстерність.
- Винахідливість, стресостійкість.
- Навички роботи із звукозаписною апаратурою і програмним забезпеченням.