top of page

ДИЗАЙНЕР

Професія дизайнер на сучасному ринку праці є однією з найбільш затребуваних. Це й не дивно, адже дизайнер займається такою діяльністю, яка дозволяє зробити людське життя яскравіше і красивіше. До того ж зарплати у сучасних дизайнерів досить високі, але і працювати їм доводиться дуже багато.

Дизайнер - творець навколишнього світу. Він прагне охопити всі сфери життя сучасної людини, причому його цікавить не тільки зовнішній вигляд (оболонка) предметів, але і їхня внутрішня суть і функціональний взаємозв'язок. У чистому вигляді професії дизайнера-«універсала» як такої не існує. Навіть якщо вам вдасться знайти курси чи вузівську спеціальність, де будуть вчити всього і відразу, то в будь-якому випадку, для своєї подальшої професійної діяльності ви виберете одну, максимум дві спеціалізації.

Існує близько 10 напрямків дизайну і стільки ж спеціалізацій у кожному з них. Ми розглянемо найпопулярніші напрямки сучасного дизайну: 

Промисловий дизайн підрозділяється на дизайн знарядь праці, побутової техніки, меблів, транспортний дизайн і навіть дизайн механізмів.

Дизайн середовища включає в себе художні рішення по візуальному оформленню будівель, інтер'єрів, дизайну світла та інших об'єктів, пов'язаних із зовнішнім виглядом навколишнього середовища.

Дизайн процесів  ділиться на дизайн матеріальних і нематеріальних речей. Наприклад, «описового дизайну» (нематеріального) вимагають бізнес-плани та концепції, медіа-кити, презентації. Даний вид дизайну широко застосовується на практиці не стільки самими дизайнерами, скільки маркетологами, pr-менеджерами, працівниками рекламних агентств. «Матеріальна» сторона дизайну процесів - це, власне, оформлення описаної вище ідеї. Основні галузі роботи дизайнера процесів: дизайн церемоній, програм і фірмових стилів.

Графічний дизайн - широке поле роботи не тільки для самих дизайнерів, а й для художників і оформлювачів, які свого часу зробили ставку на вивчення новітніх технологій, а не на багатовіковий досвід світової художньої культури. Сьогодні вони на коні, про що можна судити за рівнем зарплат і розвитку самої сфери графічного дизайну, до який відносяться поліграфія, веб-дизайн, дизайн ТМ (торгові марки і знаки) та інші види візуального дизайну з застосуванням комп'ютерної графіки. 

Одна з найперспективніших галузей сучасного дизайну - це 3D-дизайн (виділився з графічного дизайну в окремий напрям). Найперспективніші на сьогоднішній день області «об'ємного» комп'ютерного дизайну, в яких вже можна працювати і заробляти - це 3D-анімація, 3D-презентації та дизайн інтер'єрів (макетів). Багато фахівців вважають цю область найперспективнішою, оскільки вона тісно пов'язана зі сферою мульти-медіа, яка розвивається семимильними кроками. Не за горами «конвеєр» з виробництва 4D-і 5D-продуктів. 

 

 

Ландшафтний дизайн включає в себе роботу фахівця як на комп'ютері, так і безпосередньо на землі. Основні сфери діяльності, де затребувані і впроваджуються знання дизайнерів ландшафтів - це створення штучних і живих, а також реконструкція зруйнованих ландшафтів, декоративна дендрологія, озеленення навколишнього середовища і житлових приміщень, флористика.  Такий дизайнер слегкостью може перетворити звичайний дачну ділянку у чудово гарний сад.

 

 

З урахуванням побажань клієнта, а також уточнивши кожну технічну деталь, дизайнер ландшафту створює ескіз майбутнього проекту. Після його затвердження, він розробляє сам проект, в якому розписується кожна деталь майбутньої композиції: від розташування альтанок, басейнів, дерев до квітників і кущів.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що професія дизайнер підходить не для кожної людини.

Основним завданням ландшафтного дизайнера є створення гармонійного образу простору, в якому будуть поєднуватися зручність і краса.

Очевидно, що з таким завданням впорається далеко не кожна людина, а тому ландшафтні дизайнери повинні володіти багатьма необхідними якостями.

До них можна віднести творчий підхід до завдання, добре розвинена уява, комунікабельність, товариськість, організаторські здібності, креативність та інші. Вивчитися на ландшафтного дизайнера можна в різних будівельно-архітектурних вищих навчальних закладах країни.

До того ж багато де можна знайти і спеціалізовані курси ландшафтного дизайну.

Сама робота досить складна і вимагає значних витрат сил у дизайнера. Проте заробітна плата, якою оплачується професія ландшафтний дизайнер того варто.

Слід зазначити, що професія ландшафтний дизайнер не обмежується тільки роботою по складанню дизайну і проектів. Також дизайнер повинен вміти взаємодіяти із замовниками, особливо якщо у них є свої уявлення про те, як буде виглядати майбутній ділянку. Крім цього, потрібно сказати, що дана робота має сезонний характер, і в зимовий час року користується незначним попитом.

 

Архітектурний дизайн має більше відношення до роботи інженера-архітектора, ніж до роботи дизайнера. Кваліфікація архітектора вимагає більше знань, ніж дається при навчання за спеціальністю «Архітектурний дизайн». Тому при виборі професії архітектурного дизайнера вартує оцінити свої сили в якості інженера. У випадку, якщо ви в собі не впевнені, доведеться пройти курси підвищення кваліфікації або провчитись ще раз, але вже на архітектора.

 

 

Дизайнер одягу, взуття та аксесуарів - працівник індустрії моди. Вкрай затребувана спеціальність, однак багато фахівців стикаються з тим, що знайти топову роботу в даній області дуже складно, а часом практично неможливо. Можна заробляти непогані гроші, але слава швидше за все дістанеться власнику бренду.

 

Веб-дизайнер - це різновид дизайнера. Йому мають бути властиві всі класичні якості дизайнера, тому що його завдання зробити логічне й приємне для ока оформлення інформації, що буде розміщена на сайті. Крім сайтів, веб-дизайнери розробляють банери, інтернет-листівки, електронні презентації. Одним словом все те, що так чи інакше стосується графічного відображення на сторінках Інтернету.

 

Специфіка професії

Плюси професії:

-При наявності належного досвіду й кваліфікації попит на ринку праці.

-Не обмежується межами однієї країни.

-Можливість віддаленої роботи.

-Ринок веб-дизайну дає широкі можливості професійного росту.

-Будь-яка помилка в дизайні виправна.

-Можна реалізувати практично будь-яку ідею без грошових витрат.

-Гідна оплата праці.

Мінуси професії

-Працювати в цій сфері так само важко, як і у будь-який іншій.

-Складно перемінити настільки творчу професію.

-Часто художнє бачення замовника й виконавця не збігаються. Через що доводиться або переконувати в необхідності конкретного дизайнерського рішення, або погоджуватися з виправленнями.

 

Дизайнер інтер’єру – це фахівець, який займається створенням стилю, затишку та комфорту в приміщенні. Професія передбачає супровід всього рограмм оформлення: починаючи від розробки проекту, закінчуючи підбором меблів відповідного стилю. Іноді в обов’язки дизайнера входять функції виконроба: він тісно співпрацює з будівельниками, відповідає за своєчасність доставки і якість матеріалів, виконання термінів і побажань замовника.

 

 

Що робить і чим займається дизайнер інтер’єру? Робота починається з отримання замовлення, оцінки індивідуальності деталей і складності втілення ідеї в життя. Коли загальна концепція визначена, починається розробка проекту і його узгодження з замовником. За затвердженим ескізом створюється 3D модель, де окреслюється кожна деталь в найдрібніших подробицях. Останній етап – це втілення проекту в життя та його коригування у міру готовності.

Гідна оплата, цікава робота, можливість привнести щось унікальне в кожен проект – все це про професію дизайнера інтер’єру. Крім творчої натури необхідно володіти знаннями в спеціальних комп’ютерних рограммх: Autodesk 3ds Max, 3-D Room Planner, Autodesk Homestyler і т. Д.

Оплата праці залежить від декількох чинників, серед яких: креативність, творча сторона, знання рограмм, приклади успішних робіт, комунікабельність. Умовно становлення фахівця можна розділити на наступні етапи:

фахівці без досвіду роботи, які мають освіту в даній сфері, знають основні напрямки і стилі в дизайні інтер’єру;

фахівці, які мають практичний досвід створення інтер’єрів не менше 1 року. Вони добре орієнтуються в сучасних тенденціях, мають портфоліо готових робіт;

дизайнери інтер’єру, які суміщають обов’язки проектувальника і виконроба. Крім перерахованих вище знань, вони повинні орієнтуватися серед компаній-виробників будівельних матеріалів, мати досвід рограмм дизайном у великих будівлях і приміщеннях. Діяльність на ринку не менше 3-х років;

вищий рівень професії дизайнера інтер’єру. Фахівець повинен мати колосальний досвід виконання складних технічних проектів, не менше 5 років. Перевагою стане знання іноземних мов.

 

Професія дизайнер: плюси і мінуси

Робота дизайнера, втім, як і будь-яка інша, має свої плюси і мінуси. До плюсів можна віднести досить високу заробітну плату, можливість працювати не тільки в офісі, але і в домашніх умовах. Плюсом є і простота роботи, так як практично всю її можна контролювати на комп’ютері за допомогою спеціальних рограмм. Ну і, нарешті, плюсом є задоволення, яке виходить кожен дизайнер від своєї роботи.

До мінусів професії можна віднести специфічність роботи. Жоден дизайнер не може застрахувати себе від творчих криз, небажання щось робити. Мінус – ненормований графік роботи. Іноді замовлення може розтягнутися на місяць, а іноді виконати обсяг роботи потрібно всього лише протягом декількох днів.

Особисті якості:

-Креативність.

-Лояльність.

-Художні, творчі здібності.

-Вміння знаходити підхід до людей.

bottom of page