ПИСЬМЕННИК
Письменник — у широкому розумінні — кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією. Синонімами до слова письменник є літератор, майстер слова, працівник пера.Письменник — загальна назва осіб, що займаються створенням текстів, призначених, як правило, для невизначеного кола читачів.
Тип і клас професіі
Професія письменник відноситься до типу «людина-висловлює думки»,професія письменника відноситься до творчої діяльності людини, письменник повинен вміти вдало висловлювати свої думки.
Що робить письменник
Письменник пише книжки. В якомусь досконалому для мене і, підозрюю, винятково уявному світі ці слова є практично вичерпною правдою.В більш реальному світі цивілізованих країн із розвиненими культурними інституціями та зрілим ринком це – також правда. В цьому нормальному світі письменник пише книжки та колонки й статті, вміє представити себе в інтерв’ю, в ефірі, на публіці, на зустрічах із читачами – чи як жива (уже ні) безодня сенсів, як Еко, чи як стриманий інтелектуал і прихований секс-символ, як Зеді Сміт, чи як подія й істерика, як Уельбек (сама бачила, як під час інтерв’ю він ридав і катався по підлозі, і це його навіть не спитали «які ваші творчі плани»). Письменник створює продукт і вміє тією чи іншою мірою бути публічним персонажем, коротше, працює автором цього продукту.Ще письменник викладає (creative writing чи інші гуманітарні дисципліни, або навіть не гуманітарні), адаптує сценарії, пише п’єси, співпрацює за бажання з громадськими ініціативами як публічна особа і, відповідно, як рупор певних ідей, тверджень і поглядів. Це все також нормально.
Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:
Повна або неповна базова середня освіта вимог до стажу роботи.
Загальнопрофесійні вимоги:
Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватися норм сучасного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів.
д) дотримуватись вимог авторського права.
Сфера професійного використання випускника:
Морально-просвітницьке обслуговування населення.
Друкарська справа.
Особисті якості:
Для того, щоб вдихнути у свій твір життя, автор повинен досконало володіти мовою - вміти точно, яскраво, образно викласти всі свої думки, передати відтінки змісту, почуттів, настрою. Одні письменники впевнені - для цього потрібен талант, інші, посміхаючись, вважають письменницьку справу технологією і кажуть, що будь-яка більш-менш грамотна людина, якщо освоїть базові прийоми, зможе писати книжки, які будуть читати.
Місце роботи
Письменники зазвичай працюють вдома.