top of page

АНІМАТОР

Аніматор - художник, який займається створенням анімації, але він також і артист, від якого потрібно постійної самовіддачі. Робота аніматора дуже різноманітна і поєднує в собі кілька жанрів циркового, сценічного, художнього та багатьох інших мистецтв. Аніматор повинен володіти багатьма практичними навичками, а також бути психологічно налаштованим до цієї роботи. Новеньких навчають усього цього - починаючи від того, як подолати мовний бар'єр, і закінчуючи оволодінням майстерністю, яке полягає в тому, щоб стати зсередини персонажем, якого проектіруешь. Створюючи програму виступу, аніматор ретельно готується, продумує все дрібниці і не раз вносить поправки. В основному робиться програма на сезон, а іноді створюються цілі вистави заради одного єдиного виступу. Програма по анімації змінюється часто, тому аніматор працює дуже насичено, і його день проходить напружено.

 

Повинен знати

 

Історію та теорію культури і мистецтва; основи театрального мистецтва, режисури та інших спеціальних дисциплін, організаційну структуру професійної діяльності; історію світової та художньої культури, екскурсознавство, религоведение і краєзнавство.

 

Професійно важливі якості

 

  • компетентність;

  • комунікабельність;

  • організаторські здібності;

  • вміння працювати з людьми;

  • висока культура спілкування;

  • нестандартність мислення (креативність);

  • ділова кмітливість;

  • лідерство.

Медичні протипоказання

 

  • явні фізичні вади;

  • порушення опорно-рухового апарату.

Шляхи отримання професії

 

Спеціальні семінари для аніматорів.

 

Споріднені професії

 

Актор музичного театру, хореограф.

Представників цієї професії можна знайти в багатьох нічних клубах, практично на всіх великих світових курортах і навіть в деяких ресторанах і магазинах. Аніматори розробляють і проводять різні розважальні програми, конкурси, спортивні ігри, змагання, ігри з дітьми, водну гімнастику і т. П.

 

У магазинах можуть зніматися рекламою товару. Але найбільш затребувана ця спеціальність, звичайно, на курортах. Щоб постояльці не нудьгували під час відпочинку, при готелях працюють цілі команди аніматорів. Як мінімум кожні два тижні їх програма змінюється, і доводиться вигадувати щось нове. День аніматора починається рано.

 

Спочатку - ранкова «летучка». Після цього починається спілкування з гостями і розважальна програма. Після обіду - відпочинок, водна гімнастика в басейні і т.п. Крім цього, доводиться розважати дітей, стежити за ними, з дорослими відпочиваючими - проводити різні ігри. Після вечері аніматори показують найбільш насичену програму: спектаклі, розважальні шоу, танці з гостями.

 

Аніматор може закінчити свою роботу близько другої години ночі, але і це ще не все. Адже необхідно придумати або відрепетирувати шоу для наступного дня. На курорти зазвичай влаштовуються відразу на кілька місяців. І потрібно враховувати, що протягом цього часу доведеться існувати в сверхенергічном ритмі. Вихідних зазвичай не буває зовсім, практично цілий день аніматор на ногах, причому під палючим південним сонцем.

 

Зазвичай на роботу приймають без спеціальної освіти, більше дивляться на характер людини, його здатності проявити себе в якості масовика-витівника, вміння працювати з публікою. У великих готелях аніматорів-новачків навчають: проводять спеціальні семінари та практичні заняття з танців, розробці програми на сезон, проведенню спортивних ігор і змагань.

 

Часто наставниками виступають більш досвідчені товариші. З огляду на, що навчання часом проходить англійською мовою, а аніматори і відпочиваючі - з різних країн, дуже стане в нагоді знання хоча б англійської, а краще основ декількох мов. Для роботи аніматором треба мати дуже міцне здоров'я і невичерпний оптимізм. Знадобляться хороша дикція і сильний голос, почуття ритму і музичний слух, акторські дані, темперамент, чарівність, виразність, уміння заразити глядача своїми думками і почуттями, пластичність.

 

Необхідно: багата творча уява, образне мислення, точна координація рухів, хороша пам'ять. Професія рекомендується людям комунікабельним, які мають високу емоційно-вольову стійкість, а також уважним, витривалим і, що важливо, по натурі веселим, життєрадісним. Протипоказаннями є підвищена стомлюваність, виражені дефекти зовнішності, зору і слуху.

 

Працевлаштуватися нескладно, однак роботу за кордоном краще не шукати самостійно, а скористатися послугами кадрового агентства, що спеціалізується на подібній діяльності. Однак треба бути надзвичайно обережним: існує чимало шахраїв (наприклад, однозначно свідчить про шахрайство обставину, коли говорять про необхідність спочатку внести якусь суму, а потім, мовляв, вам почнуть підбирати робоче місце).

 

Зрідка навіть зустрічаються варіанти, більше нагадують работоргівлю, коли людину згодом насильно утримують за кордоном. Дуже уважно потрібно поставитися і до складання контракту: докладно домовитися про умови своєї майбутньої роботи, гарантії іншого боку в разі виникнення форс-мажорних обставин. Відразу необхідно вирішити питання зі зворотним квитком, щоб не потрапити в залежність від господаря готелю.

 

Заробітки залежать від рівня готелю або іншої організації, з якими співпрацює аніматор, а головне, від його досвіду роботи і рівня професіоналізму. Аніматор, який тільки розважає публіку, отримує не так багато, а танцюючий, співаючий і грає на музичних інструментах, що володіє хоча б англійською мовою (а краще і іншими - німецькою, іспанською, італійською, французькою) аніматор може заробляти дуже істотну суму. З огляду на, що працівники перебувають на повному пансіоні і не платять за харчування, житло і квитки, за сезон цілком можна зібрати суму, достатню для того, щоб купити, наприклад, машину або відкрити власний невеликий бізнес.

 

Як кар'єрну перспективу можна піти на підвищення, ставши менеджером по анімації, а колись в майбутньому, можливо, заснувавши власну фірму, що надає такі послуги.

bottom of page