top of page

ПРОДЮСЕР

        Презентація професії

Що робить продюсер на телебаченні і в кіно:

Незважаючи на те що дві відмічені сфери в ряді аспектів дуже різні, специфіка обов`язків людини на розглянутій посади в обох випадках досить схожа. Вся справа в тому, що і кіно, і телебачення передбачають створення деякого аудіовізуального продукту, призначеного для публічного відтворення. Це може бути фільм, серіал або телепередача.

Саме він - той самий чоловік, який грає найважливішу роль в реалізації зазначених етапів роботи над аудіовізуальним продуктом. Продюсер очолює групи фахівців, відповідальних за виконання відповідних пунктів плану, або виконує цю роботу - на найбільш значущих її ділянках - самостійно.

Сучасна індустрія ТБ і кіно здебільшого наповнена комерційними проектами, які передбачають окупність. Завдання продюсера - її забезпечити. Тому що стосується ролі людини на цій посаді - вона найважливіша, якщо говорити про економічний аспект. Якщо це продюсер фільму, він займається пошуком сценариста, режисера, підбирає акторський склад. Він не запускає проект на власні гроші, а шукає спонсорів. У його обов'язки також входить запуск рекламної компанії кінофільму, переговори щодо кінопрокату і випуску картини на різних носіях. При запуску театрального проекту весь процес курирує продюсер, будь це, наприклад, квитки в театр Співдружність акторів Таганки чи гастрольна діяльність даного колективу.

Переконати кого-небудь вкласти гроші на початковому етапі, поки проект або артист ще не відомий широкому колу публіки, досить складно. Продюсер має забезпечити фінансування за рахунок спонсорів, рекламодавців, програм банківського кредитування. Правда, не так давно з'явилося багато продюсерів-професіоналів, які здатні оцінити перспективність проекту, зваживши все і, а також можливі ризики, і прийняти рішення про вкладення фінансів ще на першій стадії роботи.

алізації проектів.

 

  Тип та класс професії

Професія продюсера відноситься до типу «Людина - образ», вона орієнтується на роботу, пов'язану зі створенням нових художніх образів в світі кіно.

   Зміст діяльності

Основні етапи створення відповідного продукту - орієнтованого як на телевізійний формат, так і на представлення у вигляді кінострічки - в цілому збігаються. У числі таких:

  • розробка і конкретизація ідеї проекту;

  • пошук необхідних ресурсів для його реалізації;

  • формування складу знімальної групи;

  • організація зйомок;

  • дистрибуція (показ, виведення в ефір, організація продажів на дисках).

    Умови праці

Продюсер може працювати як індивідуально, так і в складі команди, групи. Професія продюсера може мати на увазі роботу як в приміщеннях , так і на відритому повітрі . Робота відбувається сидячи або в русі, з використанням власних творчих здібностей. Діяльність продюсера може припускати відрядження, роз'їзди або спілкування з людьми.

 

Кваліфікований продюсер повинен знати:

• знання специфічних особливостей робочої сфери діяльності (кіно, музика тощо);
    • уміння орієнтуватися в поточних інтересах і потребах аудиторії;
    • здатність прогнозувати, виділяти опорні та ключові моменти;
    • знання законів про авторське право та рекламу;
    • уміння давати оцінку ідеї або проекту, визначати його перспективність чи збитковість;
    • наявність бази контактних осіб, корисних знайомств, особливо, серед працівників ЗМІ.

Для успішної роботи в професії продюсера необхідна наявність наступних професійно-важливих якостей:

Перша і найважливіша риса - інтуїція. Якщо людина не наділена цим природним даром, вона ніколи не стане продюсером. Друге - вміння орієнтуватися в інформації. Третє - комунікабельність. Четверте - схильність до інновацій. П'яте - правильне ставлення до успіхів і невдач. Ну, і ще можна набрати з десяток очевидних, які потрібні і в будь-якій іншій професії: працьовитість, пунктуальність тощо. Успішний продюсер повинен розумітися в усьому, що напряму чи опосередковано пов'язано з його роботою: якщо він продюсує кінофільм - повинен знати основи режисерської та операторської роботи; якщо робота продюсера полягає у просуванні співака - потрібно розумітися на стилях, мати музичний слух.

Cпецифіка роботи продюсером

Плюси професії: Високий дохід.
Мінуси професії: В Україні професія продюсера - для тих, у кого є потрібні зв'язки, корисні знайомства як серед людей мистецтва, так і серед бізнесменів. До лав продюсерів пробитися складно - це закрита каста, де всі один одного знають.

 Профільна освіта:

Сьогодні для старту в професію краще отримати профільну освіту у вузі: кілька років тому з'явилися перші програми професійної підготовки продюсерів.
Освіту для старту можна отримати в таких університетах:
    - Київський національний університет культури і мистецтв;
    - Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв;
    - Харківська державна академія культури

bottom of page