За останні роки з'явилося багато професій, про яких раніше ми навіть не чули. Такий фахівець, як event-менеджер, якраз з їх числа. У даній статті ми постараємося розкрити детальніше, що це за людина, які його обов'язки і навіщо звертаються до таких людей.
Хто такий менеджер?
Отже, слово «менеджер» (від англійського manager — управлінець) позначає професію людини, керуючого процесами, відповідального за організацію тієї або іншої процедури. Насправді в нашій мові це слово почало присутні відносно недавно, до цього таких людей називали директорами, завідувачами або управлінцями. Зараз же менеджерами можна назвати відразу кількох людей в компанії: і того, хто завідує цілим відділом працівників (менеджер по роботі з персоналом), та відповідає за прийом дзвінків та внесення клієнтів в базу (менеджер по замовленнях). Це свідчить про надто широкому сенсі цього слова, про розмитості його значення. Виходить так, що менеджером можна назвати як співробітника, що займає нижчу посаду, так і того, хто керує усіма процесами організації.
Що вимагає професія «менеджер»?
Оскільки інструкція менеджера наказує співробітникові, що обіймає дану посаду, обов'язки організації і регулювання різних процесів, що така людина повинна володіти рядом якостей, що сприяють цьому. В їх число входять відповідальність, серйозні наміри і пунктуальність людини, які допомагали б йому чітко і точно проводити всі процеси, розуміючи їх суть і значення. Крім того, професія «менеджер» вимагає вміння налагоджувати контакти з людьми, оскільки організатор повинен вміти спілкуватися і переконувати. Крім цього кожен такий фахівець зобов'язаний розуміти, як влаштований ринок, які наслідки кожного його дії і чого йому слід чекати надалі.
Крім описаних і перерахованих вище відповідальностей, вміння спілкуватися з людьми та інших якостей, необхідних менеджеру, фахівець з організації урочистостей також повинен бути здатний тримати все під контролем, розуміти те, як здійснюється робота іншим спеціалістом, з яким він співпрацює. Крім того, функції менеджера припускають ще й уміння передбачити і підрахувати наперед те, коли буде виконана та чи інша робота, встигнуть її вчасно здати і вийде все закінчити до проведення заходу.
Потреба в організації свят і урочистостей
В традиціях нашого народу (та й, треба визнати, не тільки в нього) — весело і яскраво відзначати різні свята і знаменні дні. Причому якщо для близьких друзів створити веселу атмосферу не так вже й складно (особливо коли кількість учасників невелика), то для незнайомих людей організувати торжество, яке б всім сподобалося, досить непросто. Багато хто просто не хочуть займатися цим, оскільки не знають смаку кожного гостя. А уявімо весілля з 300 гостями: як ви думаєте, чи легко всім догодити?
На цей випадок існують різні компанії та організації, що дозволяють організувати торжество. В них працюють люди, які дбають про те, щоб ви не думали про труднощі у створенні святкового настрою. Все, що потрібно від вас, — це оплатити їх послуги і насолодитися заходом. Організатори свят при цьому піклуються як про розважальною програмою, так і про їжу, напої, солодощі та інше, що потрібно. Здійснити все це допоможе event-менеджер. Працюють такі працівники, як правило, в компанії, що надає послуги з організації урочистостей. Також цих людей можна наймати окремо, за індивідуальною домовленістю. В їх компетенцію входить синхронізація всіх процесів таким чином, щоб свято сподобався гостям.
Навіщо потрібен event-менеджер?
Насправді необхідність у таких фахівцях існувала завжди, адже професійно організувати святкування будь-якої події досить складно. Знову ж таки одна справа — якщо ви знаєте переваги своїх гостей і можете без проблем підібрати те, що сподобається всім
Взагалі назва «event-менеджер» походить від англійського event — подія. Якщо дослівно перекласти найменування цієї спеціальності, отримаємо посаду людини, що займається організацією і управлінням подій, урочистостей. Фактично цим вони і займаються.
Функції event-менеджера
Примітно, що в обов'язки менеджера входять не просто бронювання закладу, підбір обслуговуючого персоналу і їжі, яка буде подаватися, але і ряд інших непростих моментів. Наприклад, він зобов'язаний підібрати тематику свята, стиль, в якому буде оформлений зал, і навіть підрахувати кількість повітряних куль, необхідних для декору інтер'єру.
Якщо event-менеджер цього не робить, то він зобов'язаний знайти професійного дизайнера і простежити, щоб той впорався з усім на «відмінно». Можливо, на перший погляд це здасться нескладним завданням, але, повірте, це зовсім не просто. Кожну ланку ланцюга — фотограф, тамада або компанія, що продає повітряні кулі, — може підвести зі строком або з вартістю надання послуг. Завдання менеджера полягає в тому, щоб виправити всі ці та інші помилки і зробити торжество ідеальним для гостей.
Підходи організатора свят
Щоб зробити все те, що наказують його обов'язки, кожен event-менеджер (Москва це або будь-яке інше місто — не суть важливо) повинен розробити власний підхід до виконання завдань. Наприклад, він може сам створити план святкування, після чого затвердити його у замовників, узгодити з ними і лише після цього приступати до реалізації. Інший варіант — це збір інформації у клієнта про те, яким би він хотів бачити своє торжество, має якісь індивідуальні побажання і так далі. Якщо свято створюється для колективу компанії або фірми, незайвим буде уточнити про уподобання більшості, а також про те, яким чином були проведені попередні святкування, щоб не повторюватися.
Важливо, що на такій посаді людина зобов'язаний продемонструвати справжню гнучкість і вміння підлаштовуватися під будь-яку ситуацію. Цього, на жаль, ніякі курси менеджерів-event не навчать. Такий досвід можна отримати виключно практичним шляхом.
Трохи про клієнтів
Про клієнтів варто поговорити з тієї точки зору, що виключно від них буде залежати, як багато ви заробите. В такому бізнесі саме вони відіграють важливу роль. Хоч ви і будете виконувати свої функції менеджера однаково, на кого б ви не працювали, гонорар за організацію свята для великої компанії, маленької фірми і групи школярів з нагоди випускного буде відрізнятися. Це можна зрозуміти, хоча б оцінюючи запити кожної з перерахованих груп. Адже, створюючи для людей свято, менеджер зобов'язаний відчувати, що їм потрібно і чого вони будуть раді.
Де шукати організатора власного торжества?
Як вже було сказано вище, організатори свят працюють або поодинці, просуваючи своє ім'я, або ж з компанією, профіль якої відноситься до сфери таких послуг. Відповідно, і шукати тих, хто допоможе вам відзначити якусь значиму подію на високому рівні, потрібно, виходячи з цих даних. Зрозуміло, пошук слід проводити, враховуючи свої фінансові можливості.
Якщо ви рядовий працівник, зарплата якого не є достатньо високою, безглуздо звертатися до найбільше міжнародне агентство за допомогою. Такі, як правило, працюють з компаніями рівня «Газпрому», проводячи святкування корпоративів. Для організації приватних заходів з невеликою кількістю гостей ми рекомендували б звертатися до приватних event-менеджерів, які вже заслужили певну славу, але ще не беруть за свої послуги занадто багато. Так, принаймні, ви отримаєте якісну організацію за прийнятною ціною.
Організатор свят.
Event-менеджер.