top of page

ІМІДЖМЕЙКЕР

Хто такий стиліст і іміджмейкер? Чому стилістами називають візажистів і перукарів? Що робить стиліст? Яка різниця між стилістом і іміджмейкером?

 Спершу давайте подивимося - хто такі стилісти, чому стилістами називають і візажистів, і перукарів, і іміджмейкерів. Стиліст - художник в широкому значенні слова, яке створює логічну, закінчену і гармонійну картинку, але не на полотні

1. Стилист-візажист - створює якийсь образ за допомогою макіяжу.

2. Перукар-стиліст - створює образи за допомогою укладань, забарвлення волосся, стрижки і так далі.

3. Стиль у фотографії і відеороликах - тут стиліст створює міні-історію залежно від завдань: підбирає типаж моделі, зачіску, макіяж, одяг, аксесуари, інтер'єр і деталі, щоб у результаті картина була логічною, закінченою і притягувала погляд. Найчастіше використовуються в рекламній фото- і відеозйомці. Вже зараз в глянсевих журналах ви можете помітити - на багатьох фотографіях вказані візажист, перукар і окремо - стиліст.

4. Стиліст-іміджмейкер - про нього слід розповісти окремо. Чому говорять "стиліст-іміджмейкер"? Яка різниця між стилістом і іміджмейкером?

Стиліст створює образ клієнта, грунтуючись на його особливостях - кольори гардеробу підбираються під колір волосся, очей, відтінок шкіри, щоб найефектніше піднести зовнішність клієнта, стиліст підбирає фактури і силуети, грунтуючись на достоїнствах і недоліках фігури клієнта, " фактура" клієнта, його " я" передається через кольори, фасони, деталі і аксесуари. Стиліст допомагає максимально ефектно показати свою зовнішність, приховавши її недоліки і зробивши акцент на достоїнствах.

А іміджмейкер розглядає образ клієнта з точки зору досягнення клієнтом цілей - професійних і особистих, радить ті кольори, фактури і образи, які максимально наблизять клієнта до його мети (стати начальником, вийти заміж або зробити кар'єру в шоу-бізнесі). Наприклад, навіть якщо у клієнта красиві ноги, то на ділову зустріч ради директорів іміджмейкер все одно порекомендує діловий костюм, а не міні-спідницю, оскільки в даному випадку важливіше створити імідж професіонала, чим підкреслити довгі і стрункі ноги.

Як бачите, стиліст і іміджмейкер - дві сторони однієї медалі. Стиліст-іміджмейкер покликаний максимально ефектно розкрити зовнішність клієнта і виразити його " я" і в той же час розробити такі образи, які б допомогли клієнтові в досягненні поставлених ним цілей.

Чим грунтується стиліст при виборі стилю? Що це дає?

 Стиліст-іміджмейкер займається підбором стилю з обліком:

  • Індивідуальності, особливостей і характеру

  • Цілей - чого клієнт хоче добитися в особистому житті і професійній кар'єрі

  • Особливостей типажу

  • Особливостей фігури

  • Колірної гамми

  • Того, де, як і з ким працює клієнт, як проводить свій вільний час, яке треба зробити враження на навколишню людину і безліч інших чинників, впливають на сприйняття нами оточення.

Є декілька рівнів майстерності стиліста - на найпростішому стиліст коригує гардероб клієнта згідно його типу і фігури (коштує це недорого), і є haute couture стилю - створення образів, коли стиліст створює індивідуальний образ, що запам'ятовується, який неможливо скопіювати, - як у Одрі Хепберн і Марлен Дитрих (це коштує набагато дорожче, за це люди і готові платити великі гроші!).

Як стати стилістом? Як стати іміджмейкером? Скільки треба навчатися на стиліста - іміджмейкера?

Щоб стати стилістом - іміджмейкером, треба отримати відповідну освіту. Скільки треба вчитися на лікаря або архітектора або юриста? Явно не день, і не два, і навіть не місяць. Теж торкається і професії стиліста.

Стиліст повинен отримати необхідні базові знання (про це - нижче), але щоб їх отримати в об'ємі, (достатньому для початку роботи) треба як мінімум декілька місяців інтенсивного навчання, а щоб отримати знання в повному об'ємі необхідно як мінімум півроку-рік інтенсивного навчання.

Де можна вивчитися на стиліста? Де учать на стиліста? Яке має бути освіта у іміджмейкера?

 Курсів, шкіл і установ, що пропонують вивчитися на стиліста багато. Реклама свідчить "Стань стилістом за 1 день"!, "Стань стилістом за пару годин"!. Курси - це, звичайно, все пізнавально і захоплююче, але після курсів стилістом ви навряд чи станете, оскільки це усе з розряду "глянсової психології", пізнавально і захоплююче читання і слухання, але професіоналом в цій області ви навряд чи станете, тому що це просто фізично неможливо - розповісти за пару годин основи стилістики, колористики, психології, силует і фасон, історія будинку моди і костюма, ну і так далі.

Що повинен знати і вміти стиліст-іміджмейкер? Що необхідно знати стилістові - іміджмейкерові? Які дисципліни?

 Стиліст-іміджмейкер повинен знати стилістику, колористику, уміти працювати із  формою і силуетами одягу, прекрасно знати історію костюма і будинків моди, уміти просувати свої послуги, мати навички самопрезентації і брендингу, мати уявлення про техніку нанесення макіяжу, знати основи перукарського мистецтва, психологію клієнта і уміти знайти підхід для будь-якого клієнта, знати техніку шопінгу - супровід, товарний асортимент і особливості різний марок, і так само багато що іншого.

Як стати стилістом -іміджмейкером, не маючи грошей? А як стати юристом, лікарем, бухгалтером, не маючи грошей?

Розпочати з того, що знайти можливість навчатися. Заощадити в такій справі не вийде - хороше навчання у будь-якій галузі коштує немало грошей, але пам'ятаєте - скупою платить двічі. Хороша освіта в області стилю дозволить швидко освоїти специфіку галузі і зробити улюблене хобі роботою, що принесе стабільний, хороший заробіток і задоволення від улюбленої професії.

В чому полягає робота стиліста? Де працюють стилісти?

 Стиліст - незвичайна професія, він може працювати в різних областях: підбирати образи для кінофільмів і телебачення, писати статті і огляди для преси, підбирати образи для фотографування в рекламних проектах, глянсових журналах і ЗМІ, проводити особисті консультації для клієнтів і допомагати їм в процесі підбору гардеробу. Чим займатиметеся ви - вирішувати вам!

Скільки заробляє стиліст? Скільки отримує стиліст? Скільки коштують послуги стиліста, іміджмейкера?

Все залежить від вас. За наявності хорошої освіти, здібностей і бажання працювати стиліст може заробляти набагато більше топ - менеджерів великих компаній. В середньому, стилісти нижчої ланки заробляють від 100$ -300$/ в годину на консультаціях, зйомках, шопінг -супроводжуваннях, але це зразкові тарифи. Ви можете встановити власні тарифи, які будуть набагато більше!Якщо Ви умієте створювати образи, які не мають нічого спільного з типами фігур, то Ваш заробіток - від 250 євро в годину! Скільки заробляти - вирішувати Вам! Все залежить від Вашого бажання, здібностей спілкуватися з клієнтом, захопити його ідеєю і, звичайно, від Ваших знань!

Успішний стиліст - це стиліст, який не лише відмінно знає теорію, але і має досвід роботи по вибраній спеціальності. Успішний стиліст завжди затребуваний, його послуги дуже добре оплачуються.

bottom of page